21 kağıt oyunu – Black Jack 21 Oyunu

Black Jack 21 Oyunu

Günümüzdeki görünümüne Fransa’dan gelen iskambil destelerinde yer alan dört grup Fransa toplumunu temsil eder. Kupa asilzadeleri ve klişe üyelerini, maça ordu üyelerini, karo orta sınıfı, sinek ise köylü sınıfı simgeler. Kartlar üzerinde 1’i atlayarak 2’den 10’a kadar rakamlar bulunur. Aynı parimatch türkiye zamanda A, J, Q ve K harflerinin yer aldığı kartlarda vardır. Kartların sıralanış şekli ise A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q ve K şeklindedir. Kart oyunlarından biri olan iskambil kağıdı çeşitleri arasından tercih yaparken öncelikle kartların kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

21 kağıt oyunu

Böylece bütçenize uygun olan modeller ilk sırada yer alır. Satın almadan önce ürünler hakkında yapılan yorumları okuyabilir ve diğer kullanıcıların verdiği puanlara bakabilirsiniz. Bu sayede ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Farklı tasarımlarıyla geniş bir ürün yelpazesine sahip olan iskambil kartları aynı zamanda sizlere geniş bir fiyat skalasıyla sunulur.

Black Jack Nedir? Nasıl Oynanır?

Dört kişi ile oynana briç oyunu oyun olarak adlandırılsa dahi aslına bakıldığında zihnin ve stratejik düşünmenin ön planda olduğu olimpik bir spordur. Briç oynanacağı zaman oyuncular iki ayrı takıma bölünürler ve aynı takımın oyuncuları karşılıklı otururlar. Bunlar sırasıyla North, South(Güney), East(Doğu), West(Batı) şeklindedir.

  • Ama oyuncuya 3 ve As verildiyse, As’ı 1 olarak sayarak kasadan ekstra kart isteyebilirsiniz.

Daha az katsayıya sahip çiplerin genellikle en üstte, daha yüksek katsayılı çiplerin genellikle altta bulundurulduğunu aklınızda tutmak önemlidir. Tüm oyuncular bahsini yaptığında, kasa oyunculara artık bahis yapılamayacağını bildirir. Sonrasında blackjack oyunu başlar ve kartlar dağıtılır. Masa oyunlarının vazgeçilmez bir parçası olan kağıt destesi, kişilerin sevdikleriyle eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olur.

Bilgisayar Kağıt Oyunları

Blackjack oyununda amaç, oyun soyununda elinize toplam 21 iskambil kağıdı’ nın kalmasıdır. Aksi takdirde 21 iskambil kağıdından fazla olduğunda oyunda kaybeden olmaktasınızdır. Yukarıda listelediğimiz oyunların tamamı ev ortamında rahatça oynanabilecek özelliklere sahiptirler. Oyunların oynanabilmesi için olması gereken tek şey kağıt oyunlarının temelini oluşturan oyun desteleridir. As için istisna bir durum olarak oyuncu ası ister 1 ister 11 sayı olarak ele alabilmektedir.

Leave a Reply